Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
На головну arrow Публікації
Публікації

Брат біля воріт, або Кримські виклики енергетичній безпеці

Статті
19.03.2014 р.

Борис Костюковський, Сергій Дяченко

      Напередодні зими 2008–2009 рр., незважаючи на жорстко деструктивну позицію "Газпрому" на газових переговорах, більшість експертів не вірили в ескалацію газового конфлікту з відключенням від газозабезпечення України і, тим більше, Європи. Вже надто великі для Росії були ризики втратити імідж і позиції на європейських газових ринках. Подальша відома "газова війна" показала, що нинішнє керівництво Росії здатне йти ва-банк, ставлячи економічні інтереси на кін для досягнення стратегічних політичних і геополітичних цілей. Тоді недооцінка енергетичних ризиків призвела до позахмарних цін на газ та утворення величезних дір у зовнішньоторговельному і платіжному балансах. Сьогодні подібні помилки вже загрожують втратою територіальної цілісності, а можливо, державності. Енергетична безпека має, нарешті, переміститися з офісів аналітичних центрів у кабінети державних керівників.
Детальніше...
 

Перспективи та проблеми впровадження світлодіодної техніки в Україні

Статті
19.02.2014 р.

С.М.Дяченко Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів, С.В.Хоперський, незалежний експерт

До останнього часу в більшості технологічно розвинутих країн проблема проблеми організації побутового, технологічного та спеціального (інформаційного, рекламного, художньо-естетичного) освітлення як правило розглядалась як проблема фінансова та вузькотехнологічна. В якості основних показників успішності рішення якої розглядались витрати електроенергії на одиницю площі комфортно освітленого приміщення та його надійність в плані безперебійності забезпечення життєдіяльності та виробничих потреб людини, колективу або населеного пункту.

По мірі удосконалення та впровадження світлодіодної техніки та виробничих технологій, які дозволяють досягти світловіддачі понад 120-150 люмен на Ватт в одиничному освітлювальному елементі та його живучості понад 10-12 років неперервної експлуатації, проблема освітлення виходить із суто енергетичної сфери до сфери якості життя людини, тобто в організації соціального та побутового комфорту.

Детальніше...
 

Електроенергетика України та її перспективи інтеграції в європейський енергетичний простір.

Доповіді та виступи
13.11.2013 р.

Сергій Дяченко, керівник енергетичних програм аналітичного центру «Борисфен Інтел»

Конференція "Підвищення регіональної енергетичної співпраці: інтеграція енергетичного ринку країн Вишеградської четвірки та України"

Україна отримала у спадок від СРСР потужну енергосистему дозволяла мати стабільне енергозабезпеченнянавіть у кризові 90-ті роки

Проте у спадок ми отримали і структурні проблеми.

1. Через неоптимальне розміщення електростанцій та  електромереж, на території України є енергодефіцитні та енергонадлишкові регіони. Зокрема, в західному регіоні через мережеві обмеження «замкнено» більше 1 ГВт потужності Рівненської та Хмельницької АЕС, а у східних та південно-східних регіонах електроергії не вистачає.

2. Структура генеруючих потужностей енергосистеми також далеко не  оптимальна. Маємо надлишок базових та нестачу маневрових потужностей.Через це для покриття змінної частини графіку навантаження використовується обладнання, яке для цього не пристосовано.

3. Використання обладнання в непроектних режимах прискорює його зношення. В цілому  більш ніж 80 % генеруючого устаткування теплових електростанцій перейшло межу фізичного зносу, а його 40% потребує термінової заміни.

Детальніше...
 

Сланцевий пузир. Iінтерв'ю Бориса Костюковсього телеканалу «2000 секунд»

Відео інтерв'ю
21.10.2013 р.
Image

Кажуть, що найбільші нечесні капітали в нашій країні зароблені в енергетиці - на нафті й газі. І оскільки в цій сфері замішані найбільші приватні інтереси, страждає вся Україна. А в кінцевому рахунку це позначається на наших гаманцях. Про основні хитросплетіннях енергетичної політики відверто і на чистоту бесіда з одним із провідних фахівців у цій галузі, вченим Борисом Костюковським.

Детальніше...
 

Енергетичні директиви Європейського Союзу, їх впливи на реформування газового ринку України

Доповіді та виступи
03.06.2013 р.

С.М.Дяченко, секретар Експертної Ради з питань розвитку газової промисловості та ринку природного газу

КРУГЛИЙ СТІЛ «Шляхи ефективного використання газотранспортної системи України, реверс, транзит, створення східноєвропейського газового хабу».

На сьогодні «газове» законодавство ЄС стосується трьох основних питань: (1) забезпечення функціонування внутрішнього ринку природного газу ЄС; (2) забезпечення взаємозв'язку мереж транспортування природного газу в рамках ЄС; (3) забезпечення ЄС поставками природного газу. Об'єднує їх кінцева мета - побудова єдиного енергетичного ринку ЄС, в якому в повному обсязі реалізовано основоположні свободи та забезпечено вільну конкуренцію.Сучасне «газове» законодавство ЄС бере початок у другій половині 80-х рр., коли розпочалася практична реалізація реформ, запроваджених Єдиним європейським актом 1986 р. з метою побудови внутрішнього ринку ЄС.

Не зважаючи на певні досягнення, станом на сьогодні, реформування ринку природного газу все ще не закінчене. Остаточне формування єдиного ринку природного газу планується завершити в 2014 році.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>