Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
Статті

Як не стати командирами хаосу, або Спекотна зима-2020

07.09.2019 р.

Михайло Гончар - Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», Володимир Горбулін, Сергій Дяченко

Ніхто не знає, наскільки суворою чи, навпаки, м'якою у метеорологічному сенсі може виявитися майбутня зима. Однак політично вона обіцяє бути спекотною. Україна вже ввійшла в зону високого тиску зовнішніх чинників. Енергополітичний чинник тиску відіграє одну з ключових ролей в інструментальному наборі ведення війни гібридного типу. Особливо для країн із високим питомим рівнем енергоспоживання, до яких ми все ще належимо.

Детальніше...
 

Горизонти енергетичних реформ

29.03.2019 р.

Борис Костюковський, Сергій Дяченко

1 липня цього року має розпочати роботу ринок двосторонніх контрактів. Треба віддати належне нинішньому ринку електроенергії: попри свої вади, він мав багато позитивних сторін — блискуче впорався з подоланням кризи неплатежів 1990-х, продемонстрував непогану пристосованість для регулювання енергосистеми та зрозуміле, хоч і недосконале ціноутворення.

Детальніше...
 

Атом у законі

14.07.2014 р.

Сергій Дяченко

Низьковуглецеві підходи при плануванні розвитку енергосистеми нам доведеться поєднувати з вимогами до рівня цін і надійності поставок електроенергії. А досягти цього можливо лише на основі розвитку атомної енергетики як основного джерела базової електроенергії.

Детальніше...
 

Брат біля воріт, або Кримські виклики енергетичній безпеці

19.03.2014 р.

Борис Костюковський, Сергій Дяченко

      Напередодні зими 2008–2009 рр., незважаючи на жорстко деструктивну позицію "Газпрому" на газових переговорах, більшість експертів не вірили в ескалацію газового конфлікту з відключенням від газозабезпечення України і, тим більше, Європи. Вже надто великі для Росії були ризики втратити імідж і позиції на європейських газових ринках. Подальша відома "газова війна" показала, що нинішнє керівництво Росії здатне йти ва-банк, ставлячи економічні інтереси на кін для досягнення стратегічних політичних і геополітичних цілей. Тоді недооцінка енергетичних ризиків призвела до позахмарних цін на газ та утворення величезних дір у зовнішньоторговельному і платіжному балансах. Сьогодні подібні помилки вже загрожують втратою територіальної цілісності, а можливо, державності. Енергетична безпека має, нарешті, переміститися з офісів аналітичних центрів у кабінети державних керівників.
Детальніше...
 

Перспективи та проблеми впровадження світлодіодної техніки в Україні

19.02.2014 р.

С.М.Дяченко Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозів, С.В.Хоперський, незалежний експерт

До останнього часу в більшості технологічно розвинутих країн проблема проблеми організації побутового, технологічного та спеціального (інформаційного, рекламного, художньо-естетичного) освітлення як правило розглядалась як проблема фінансова та вузькотехнологічна. В якості основних показників успішності рішення якої розглядались витрати електроенергії на одиницю площі комфортно освітленого приміщення та його надійність в плані безперебійності забезпечення життєдіяльності та виробничих потреб людини, колективу або населеного пункту.

По мірі удосконалення та впровадження світлодіодної техніки та виробничих технологій, які дозволяють досягти світловіддачі понад 120-150 люмен на Ватт в одиничному освітлювальному елементі та його живучості понад 10-12 років неперервної експлуатації, проблема освітлення виходить із суто енергетичної сфери до сфери якості життя людини, тобто в організації соціального та побутового комфорту.

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 5 з 8