Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
Статті

Відкритий лист Секретарю Ради національної безпеки та оборони України Данілову О.М.

23.12.2022 р.

Секретарю Ради національної безпеки та оборони України п. О.М. Данілову
Копія  Керівнику управління з питань безпеки в енергетичній та екологічній сферах Апарату РНБО України  п. М.Л. Шойко

 

Шановний Олексію Мячеславовичу!

З початку повномасштабного вторгнення росії Україна зазнала масового руйнування обєктів критичної інфраструктури. Перш за все це стосується електроенергетики та газорозподільних мереж, але також під загрозою газотранспортна система та підземні сховища природного газу країни. Наразі проводяться активні дії щодо відновлення пошкоджених об’єктів.

На наш погляд, в Україні наразі не має системного бачення як наперед готуватися до пошкоджень критичної інфраструктури під час військових дій і одночасно, коли це можливо, закладати підґрунтя для відбудови нашої інфраструктури після перемоги. Тому сьогодні було б доцільно приділити зусилля розробці нового плану забезпечення України електроенергією та газом (природний газ, пропан-бутан, біогаз, біометан) з урахуванням потреб теплопостачання і  визначенню  найбільш ефективних механізмів його впровадження. План повинен враховувати як першочергові дії під час російської агресії, так і розгортання «нової енергетики» України під час відбудови після перемоги.

Детальніше...
 

Як не стати командирами хаосу, або Спекотна зима-2020

07.09.2019 р.

Михайло Гончар - Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», Володимир Горбулін, Сергій Дяченко

Ніхто не знає, наскільки суворою чи, навпаки, м'якою у метеорологічному сенсі може виявитися майбутня зима. Однак політично вона обіцяє бути спекотною. Україна вже ввійшла в зону високого тиску зовнішніх чинників. Енергополітичний чинник тиску відіграє одну з ключових ролей в інструментальному наборі ведення війни гібридного типу. Особливо для країн із високим питомим рівнем енергоспоживання, до яких ми все ще належимо.

Детальніше...
 

Горизонти енергетичних реформ

29.03.2019 р.

Борис Костюковський, Сергій Дяченко

1 липня цього року має розпочати роботу ринок двосторонніх контрактів. Треба віддати належне нинішньому ринку електроенергії: попри свої вади, він мав багато позитивних сторін — блискуче впорався з подоланням кризи неплатежів 1990-х, продемонстрував непогану пристосованість для регулювання енергосистеми та зрозуміле, хоч і недосконале ціноутворення.

Детальніше...
 

Атом у законі

14.07.2014 р.

Сергій Дяченко

Низьковуглецеві підходи при плануванні розвитку енергосистеми нам доведеться поєднувати з вимогами до рівня цін і надійності поставок електроенергії. А досягти цього можливо лише на основі розвитку атомної енергетики як основного джерела базової електроенергії.

Детальніше...
 

Брат біля воріт, або Кримські виклики енергетичній безпеці

19.03.2014 р.

Борис Костюковський, Сергій Дяченко

      Напередодні зими 2008–2009 рр., незважаючи на жорстко деструктивну позицію "Газпрому" на газових переговорах, більшість експертів не вірили в ескалацію газового конфлікту з відключенням від газозабезпечення України і, тим більше, Європи. Вже надто великі для Росії були ризики втратити імідж і позиції на європейських газових ринках. Подальша відома "газова війна" показала, що нинішнє керівництво Росії здатне йти ва-банк, ставлячи економічні інтереси на кін для досягнення стратегічних політичних і геополітичних цілей. Тоді недооцінка енергетичних ризиків призвела до позахмарних цін на газ та утворення величезних дір у зовнішньоторговельному і платіжному балансах. Сьогодні подібні помилки вже загрожують втратою територіальної цілісності, а можливо, державності. Енергетична безпека має, нарешті, переміститися з офісів аналітичних центрів у кабінети державних керівників.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Всього 1 - 5 з 9