Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
На головну arrow Публікації arrow Наукові публікації arrow Критерії та методичні засади формування варіантів розвитку паливно-енергетичного комплексу в умовах ринку

Критерії та методичні засади формування варіантів розвитку паливно-енергетичного комплексу в умовах ринку

КОСТЮКОВСЬКИЙ Б.А., канд. техн. наук 

Проблема вибору критеріїв оптимізації для формування варіантів розвитку паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), які є адекватні умовам лібералізації та глобалізації енергетичних ринків, нині є вельми актуальною, бо використання традиційних критеріїв, що базуються на мінімізації приведених витрат на розвиток та функціонування ПЕК, у цих умовах стає некоректним.
З урахування означеного, в статті обґрунтовано новий підхід до формування таких критеріїв та методичні засади розробки варіантів розвитку ПЕК.
Як узагальнений критерій формування варіантів розвитку ПЕК прийнято такий, що базується на визначених у статті поняттях гранично-прийнятних цін та цінової стійкості енергетичного ринку у перспективі. Його застосування мінімізує ціни на ПЕР для споживачів, забезпечує прийнятний рівень прибутковості діяльності виробників ПЕР та максимізує стійкість одержаного рішення.
Сформовано методичні засади формування варіантів розвитку ПЕК з використанням запропонованого критерію, які передбачають розробку прогнозу у два етапи. На першому – визначаються можливості задовольнити потреби у ПЕР виключно за рахунок ринкових механізмів з урахуванням вимог енергетичної безпеки щодо джерел та обсягів імпорту ПЕР, а на другому – можливості використання механізмів державного впливу щодо розв’язання проблем енергозабезпечення, які не в змозі розв’язати ринкові механізми.

Джерело: Проблеми загальної енергетики, 2010, 2(22):5-11
Рубрика: Системні дослідження та комплексні проблеми енергетики

Скачування: Повний текст (PDF)

 

Читайте також :