Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
На головну arrow Публікації arrow Доповіді та виступи arrow Іншого місця для будівництва ЦСВЯП крім Зони відчуження в Київській області немає

Іншого місця для будівництва ЦСВЯП крім Зони відчуження в Київській області немає

Борис Костюковський

Науковий директор "Бюро комплексного аналізу і прогнозів" Борис Костюковський заявляє, що в Україні немає більш придатного місця для будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) крім Зони відчуження в Київській області. Про це він сказав в прес-центрі Українських Новин під час круглого столу "Зона ЧАЕС: сьогодення та майбутнє".

Науковий директор "Бюро комплексного аналізу і прогнозів" Борис Костюковський заявляє, що в Україні немає більш придатного місця для будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) крім Зони відчуження в Київській області. Про це він сказав в прес-центрі Українських Новин під час круглого столу "Зона ЧАЕС: сьогодення та майбутнє".

"Щодо сховищ ядерного палива, будьмо об'єктивними. Ніде населення ніколи не підтримає створення такого сховища, в жодному регіоні. Тому, маючи в принципі зону (відчуження), треба чітко собі дати відповідь, що по суті в Україні іншого місця просто немає", - сказав він.

При цьому він зазначив, що реалізація такого значущого проекту потребує серйозного контролю на всіх стадіях, починаючи від проектування.

Водночас, за даними національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом", санітарно-захисна зона об'єкта не перевищує 100 м, а зона спостереження, де можливий вплив об'єкта - 1000 м.

Це означає, що санітарно-захисні зони повністю відносяться до земель зони відчуження, тобто ЦСВЯП не буде мати ніякого впливу на населення .

Як повідомляли Українські Новини, НАЕК "Енергоатом" планує завершити будівництво пускового комплексу Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні відчуження (Київська область) в 2019 році.

12 жовтня 2016 Кабмін виділив земельні ділянки загальною площею 45,2 гектара в зоні відчуження під будівництво ЦСВЯП.

НАЕК "Енергоатом" домовився з Bank of America Merrill Lynch про координацію проведення процедури Due diligence, розробки попередніх умов фінансування, а також підготовки документації для випуску цінних паперів на фондовому ринку США для подальшого кредитування держкомпанії з метою будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Контракт на будівництво сховища передбачає, що компанія Holtec International буде поставляти спеціальне обладнання для сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива та його транспортування, а також надасть Україні технології, які будуть застосовані, як на енергоблоках АЕС, так і під час перевезення ВЯП з АЕС у ЦСВЯП, а також в самому сховищі.

Holtec International поставить для ЦСВЯП 94 системи зберігання відпрацьованого ядерного палива; подальше виробництво цих систем зберігання ВЯП буде відбуватися в Україні.

 

Читайте також :