Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
На головну arrow Публікації arrow Доповіді та виступи arrow Енергоміст із Росії не забезпечує Крим електроенергією – експерт

Енергоміст із Росії не забезпечує Крим електроенергією – експерт

Сергій Дяченко

Будівництво енергомосту через Керченську протоку не зможе забезпечити потреби Криму в електропостачанні. Про це заявив директор Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко на прес-конференції в Києві..


За словами Дяченка, обсягу електроенергії, що збирається постачати на півострів російська влада, не вистачить, щоб покрити всі потреби.

«Російська влада спочатку говорила, що буде переганяти до Криму 200 мегаватт електрики, потім заявили про 400 мегаватт. Але все одно в Криму дефіцит електроенергії вдвічі більший», – стверджує Дяченко.

Крім того, він звертає увагу на технічні проблеми, які ставлять під сумнів перспективу будівництва енергомосту.

«Поки будівництво енергомосту – це тільки слова, документації ніхто не бачив. Якийсь рух на узбережжі ведеться. Але в Керченській протоці замулене дно. Там із високою ймовірністю цей кабель може розірвати, навіть якщо закріпити його належним чином. Це дуже велика проблема. Я так розумію, зараз фахівці в Росії думають, як її вирішити», – говорить Дяченко.

Разом із тим, говорячи про енергоблокаду Криму, експерт зазначив, що не є прихильником таких заходів: «Я щодо енергоблокади не впевнений. А ось питання щодо тиску (на кримську і російську владу – КР) підтримую. Предметом тиску повинні бути режими торгівлі й поставок води та електроенергії».

Голова російського уряду Криму Сергій Аксьонов стверджує, що проблеми з енергопостачанням півострова продовжаться як мінімум до тих пір, поки не буде прокладена перша лінія енергомосту.

У ніч на 22 листопада в районі херсонського селища Чаплинка сталися вибухи. У штабі громадянської акції з блокади Криму повідомили, що «лінія електропередач, яка постачала електрику до Криму, впала й не підлягає відновленню».

Після цього в Криму сталося відключення електроенергії, що надходить на територію півострова з материкової частини України.

Півострів забезпечується електроенергією, вироблений джерелами кримської генерації, а також дизельними генераторами, завезеними з Росії після анексії півостро

 

Читайте також :