Бюро комплексного аналізу та прогнозів

На головнуМапа сайтуЗворотній зв'язок
На головну arrow Публікації arrow Експерт: в Україні розвиток атомної енергетики обгрунтований з економічної та екологічної точок зору

Експерт: в Україні розвиток атомної енергетики обгрунтований з економічної та екологічної точок зору

Розвиток атомної енергетики в Україні повністю обгрунтований як з економічної, так і з екологічної точок зору.  Про це заявив завідувач відділу економічної та нормативно-правового регулювання енергетики Інституту загальної енергетики НАНУ Борис Костюковський.

 

Розвиток атомної енергетики в Україні повністю обгрунтований як з економічної, так і з екологічної точок зору.


Про це заявив завідувач відділу економічної та нормативно-правового регулювання енергетики Інституту загальної енергетики НАНУ Борис Костюковський.


З його слів, сьогодні багато екологів з занепокоєнням заявляють про те, що атомна енергетика витісняє теплову енергетику в загальному балансі виробництва електроенергії.


"Наші теплоелектростанції викидають при спалюванні українського вугілля багато радіоактивних елементів і важких металів - така специфіка хімічного складу українського вугілля. Забруднення регіонів, прилеглих до українських ТЕС, дуже значне", - зазначив Костюковський.


Зі слів експерта, вітропарки і сонячні електростанції - це просто додаткові витрати грошей, без яких енергетика могла б спокійно обійтися.


Водночас він нагадав, що в оновленій Енергетичної стратегії України до 2030 року пропонується паралельно розвивати атомну енергетику, вугільну та електроенергетику з відновлюваних джерел.


Костюковський зазначив, що паралельний розвиток атомної та відновлюваної електроенергетики економічно недоцільний.


Експерт також нагадав, що Україна до 2017 року має всю свою теплоенергетику привести до норм Євросоюзу стосовно шкідливих викидів.
"Але ця задача нереальна, ні за термінами, ні за економічними витратами. Якщо ж забезпечити для нових енергоблоків ХАЕС належні умови безпечного функціонування, то це реальний шанс для України привести свою енергетику до європейських вимог з екологічності", - підсумував він.

Інформаційне агентство "Українські Новини"
 

Читайте також :